Menu

Ukrainlased tulevad Eestisse tööle parema palga pärast

  • Kirjutas Heleri Lakur

Nataša, Tanja, Sofia, Larissa (vasakult) tulid Eestisse tööle esimest korda. Nataša sõnul ei ole võimalik 3000 grivnaga ehk 108eurose palgaga Ukrainas ära elada. „Siin teenime nii palju, et jääb raha pere jaoks ja söögi ostmiseks,” lisab üks naistest. FOTO: Heleri Lakur

MAAELU ❯ Peebu-Saksa talu perenaine Ülle Kaaristo on mehega juba 15 aastat Loosu külas Võrumaal talu pidanud.

Samuti on nad algusest peale maasikakasvatusega tegelenud, kui siia oma põllud rajasid. „Alguses olid ikka väikesed põllud, hiljem sai asi suuremalt ette võetud. Poeg tegeleb Tallinnas müügipoolega. Praegu kasvatame hernest, maasikaid ja vaarikaid,” lisab Kaaristo.

Eestlane ei taha põllul tööd teha

„Kevaditi on töökäte puudus suur. Tööd on talus palju ja kedagi tööle leida on väga raske,” räägib talu perenaine Ülle Kaaristo. „Võtsin sel aastal esimest korda ukrainlased tööle. Panin välismaisesse tööotsinguportaali kuulutuse üles ja sealt kaudu ma nad leidsingi. Ega see lihtne olnud,” lisab Kaaristo.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid  

+1 #11 kohalik 2018-06-02 21:02
lihtsalt tuleb hakata eirama neid tooteid kus kasutatakse ilma põhjuseta välismaist odavat tööjõudu. see viib ilmselgelt riigist raha välja.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD