Menu

Võru päästekomando päästja pärjati maailmamängudel Lõuna-Koreas kaheksa medaliga

  • Kirjutas Heleri Lakur

Harri Joakit on päästjana töötanud juba 16 aastat ja õpib hetkel meeskonnavanemaks. FOTO: Aigar Nagel

MEDALIST ❯ Eesti päästjad tulid päästjate maailmamängudelt koju 48 medaliga, mis võideti meeskondlikel võistlustel osalemise eest. Üheksal individuaalalal võistelnud Võru päästekomando päästja Harri Joakit (46) aga tuli tagasi kaheksa isikliku medaliga.

Eesti päästjad maailmamängudel

Päästjate maailmamängudel Lõuna-Koreas 9.−17. septembrini osales Eestist kokku kümme päästjat, üks nendest Võru päästekomandos 16 aastat töötanud Harri Joakit, kes räägib võistlustest ainult ülivõrdes. Mehe enda sõnul tuli ta tagasi vaid väga heade emotsioonidega, kuigi kurnatult. „Tunne oli vägev,” sõnab mees. Kuigi Harri jääb tagasihoidlikuks ega kiitle eriti oma medalite arvuga, ütleb ta siiski, et on ainuke sportlane, kes nii paljude medalitega Eestisse tagasi jõudis. „Ma ei ütleks, et kõige tugevam olin. Ma andsin lihtsalt endast parima,” on Joakit tagasihoidlik.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD