Menu

Kõige rohkem ülekaalulisi täiskasvanuid on Võru- ja Põlvamaal

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Foto on illustratiivne FOTO: Aigar Nagel

Eestis on tervise ja heaolu vallas regionaalselt suured erinevused, selgus kolmapäeval Tervise Arengu Instituudi (TAI) avaldatud maakondlikest ülevaadetest.

„Üldised trendid on sarnased mitmel pool Eestis: oodatava eluea väike kasv viimase 10 aasta jooksul, rahvastiku vananemine, ülekaaluliste ja rasvunud elanike osatähtsuse suurenemine,“ kommenteeris TAI vanempetsialist Maali Käbin. „Mõningaid edusamme on tehtud õnnetussurmade ning alla 65-aastaste elanike suremuse vähendamisel, kuid vigastussuremuse poolest oleme endiselt Euroopas esirinnas. Kõigis maakondades on erakordselt madal nende hulk, kes söövad piisavalt köögi- ja puuvilju.“ 

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+4 #1 normkaalus võrukas 2018-04-11 11:15
see artikkel kuulub valdkonda 1.aprill :P
Tsiteeri | ebasobiv
+14 #2 Aime 2018-04-11 11:22
Siin on vaesus väga suur, inimesed ostavad odavad rämps toitu,et ära elada. Puuviljad,juurv iljad, kala on kallis ning selleks ei jätku raha.Viinerid lihatooted on täis topitud e-aineid.
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #3 Skeptik 2018-04-11 15:10
Huvitav, kuskohast TAI kaalu puudutavad algandmed sai? Kas mõni küsitlus? Arsti juures käies kõiki inimesi ei kaaluta ja epikriisidele selliseid andmeid struktureeritul t ei kanta
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 usssss 2018-04-13 12:31
ei tea mis plaani maksu mengeled vaalade suhtes peavad on kiiritus pulk juba valmis ,vahivad kaamerateg jumala eest keegi läbi ei tilgu ,kas mina pean vötma selliste peale laenu,kiiritus pulk 2015 pölla äär .päikest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 suslik 2018-04-15 08:36
Tervishoiu ja TAI enda töötajatest hakkage pihta. Me jääks arstiabita, kui ülekaaluline medpersonal vallandada.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD