Menu

Talvel plaanitud idee jõuab augustis lavalaudadele

  • Kirjutas Kadi Annom

Tuuril teevad kaasa Tanel Padar, Koit Toome, Ott Lepland, Getter Jaani, Ines ja Liis Lemsalu. Võru kontserdi külalisesinejaks on Laura. Õhtut juhib Juss Haasma. Foto: KALLE VEESAAR

SUVETUUR ❯ Oleme teleekraanilt harjunud nägema erinevaid meelelahutussaateid. Valik on lai ja aina keerulisem on välja pakkuda midagi originaalset või kordumatut. Siiski jõuab igal aastal teleekraanile päris mitu uut ning huvitavat projekti. Mõni vaid üheks hooajaks, mõni mitmeks, mõnest saab lausa kontserdituur.

„Kanal 2 otsis pikka aega ideed uueks muusikaliseks saateks. Tahtsime, et see oleks midagi palju enamat kui lihtsalt umbses telestuudios salvestatud kontsert,” selgitab Kanal 2 programmidirektor Olle Mirme. „„Laula mu laulu” näol leidsimegi suurepärase variandi, kus armastatud hitid kõlasid enneolematus esituses ja kus kohtusid muusikud, kelle teed ei oleks muidu võib-olla kunagi ristunud. Just see, et lauljad veetsid terve nädala ühe katuse all ja said omavahel headeks sõpradeks, andiski sellele saatele kordumatu eheduse võlu,” räägib Mirme tookordset saate saamislugu. Praeguseks on „Laula mu laulu” ekraanil olnud neli hooaega ja selle aja jooksul on saates osalenud 24 artisti, peale selle külalisesinejad. Sel suvel tuleb hulk saates osalejaid aga vaatajale lähemale, esinetakse suvetuuril.

Tuuri produtsendi Villu Veedla sõnul tekkis suvetuuri mõte juba eelmise aasta talvel või isegi varem. „Toona sai teemat arutatud nii Kanal 2ga, rahvusvahelise litsentsi omanikuga Londonist kui ka muusikalise juhi Tomi Rahulaga. Lõpuks avanes võimalus sel suvel see produktsioon lavale tuua. Kuna tegemist on ülitoreda kontseptsiooniga ja vahva ettevõtmisega, siis ei ole olnud just üleliia keeruline võita poolehoidu nii muusikute kui ka meedia seas,” räägib Veedla.

Uues kuues teise hingamise saanud hitid

Mitmel hooajal eetrisse läinud saates anti uus tähendus nii mõnelegi tuntud laulule. Veedla sõnul tõestavad nii Youtube kui ka raadio Elmari statistika, et need uues kuues laulud on publik suurepäraselt omaks võtnud ja mitu pala on saatest saanud täiesti uue hingamise ning saavutanud võibolla isegi suurema hitistaatuse kui originaalesituses. „Eriti suure populaarsuse on saavutanud näiteks lood „Torm”, „Sa ju tead”, „Täna öösel”, „Lumevärv”, „Sunfl owers”, „Karikakar”, „Sinu hääl” ja paljud teisedki,” loetleb Veedla. „Eriliselt võib esile tuua loo „Torm”, mida on Inese esituses Youtube’ist vaadatud ligi kaks miljonit korda. Lugu on omamoodi tee leidnud „Eesti kullafondi” ja tekitab tugevaid emotsioone tuhandetes Eesti inimestes ning elab Inese esituses originaalist sõltumata juba täiesti oma elu,” sõnab Veedla.

Artistide valik saatesse ja tuurilavale

„Saatesse osalejaid valides pidasime silmas, et esindatud oleks erinevad põlvkonnad ja täiesti erinevad muusikastiilid. See kirev mitmekesisus muutis saate erakordselt põnevaks. Oli huvitav näha ja kuulda, kuidas esitab või tõlgendab seda või teist hitti laulja, kelle enda repertuaar on tegelikult sootuks teistsugune. Nii sündisidki loendamatud muusikalised üllatused,” räägib Mirme saate artistivaliku pidepunktidest. „Eelkõige aga otsisime saatesse toredaid inimesi, kes oleksid oma žanri, olgu selleks pop, rock, estraad, punk või mis iganes, tõelised tipud,” lisab Mirme.

Augusti teisel nädalal algavale ja ka Võrru Kandle aeda jõudvale kontserdituurile valiti artistid aga läbi visiooni, milline võiks seesama teleprojekt kontserdilavadel välja näha 2017. aastal. „Pidasime silmas seda, milline võiks olla universum praegusel hetkel ja kõik hooajad kokkuliidetuna ning et mida see kõik suvetuurina esindada võiks. Ehk siis sai natuke kogu projekti ümber voolitud, et asi oleks ka praegusel hetkel teemakohane. Lühidalt öeldes – midagi uut ja midagi vana!” selgitab Veedla ja lisab, et terve tuuri teevad kaasa Tanel Padar, Koit Toome, Ott Lepland, Getter Jaani, Ines ja Liis Lemsalu. Peale nende on igal kontserdil ka külalisesineja. Võrus on külalisesinejaks Laura. „Laval on õhtujuhi rollis Juss Haasma, kes on nii-öelda täiendus, sest teda saates ei olnud,” lisab Veedla.

LISAINFO: ''Laula mu laulu'' suvetuur

15 PÄEVA ENIMLOETUD