Menu

Juba 34. korda joosti ümber Tamula järve

Ümber Tamula järve jooksjad  ja kõndijad mõned sekundid pärast stardipauku. Foto: AIGAR NAGELVÕISTLUS • Sel aastal peab Võrumaa pikamaajooksude sari esimest juubelit. Juba viiendat aastat järjest saavad kõik jooksjad-kõndijad proffidest kuni harrastajate ja mudilasteni välja ennast proovile panna mitmetes erinevates jooksudes. Neljapäeval oli järg ümber Tamula järve jooksu käes, mis on seitse ja pool kilomeetrit pikk. Kõigil väikestel jooksusõpradel tuli läbida nii-öelda minirada – Tamula kaldale ja tagasi. Osavõtjate poolest püstitati 588 võistlejaga rekord, neist jooksis ümber Tamula järve 391 ja kõndis 69, mudilaste jooksus sportis 128 last.

Kui ilmataat ähvardas hommikust saati vihma ja tuulega jätkata ning tundus, et sajule pole lõppu tulevat, siis õhtuks muutus taevas pilvitumaks ja kõik lõppes imeilusa oranži päikeseloojanguga.

Terve päev sadanud vihm aga muutis raja päris mudaseks ja poriseks ning alguses kaunite roosade-valgete põlvikutega alustanud võistlejad jõudsid finišisse ühtlase pruunikashalli massina.

Silma hakkas ka vapper poiss, kes astus üle finišijoone ühe botasega – paistis, et teine jalavari oli tal kahjuks kuhugi rajale mutta kinni jäänud.

Rada erines sellel aastal veel oma pikkuse poolest, nimelt ei lubatud joosta enam raudteel ja nii pikenes varasemalt kuue ja poole kilomeetri pikkune distants seitsme ja poole kilomeetri peale. Aegasid see aga eriti ei kõigutanud. Esimesena ületas lõpujoone Anti Puustus, kelle ajaks näitas stopper 24 minutit ja 55 sekundit. Üldarvestuses teisele kohale platseerus Mart Andersson ja kolmandale Raido Ränkel. Mainimisväärt on see, et samasugune esikolmik lõpetas ka Vaskna järve jooksu.

Naiste üldarvestuses tegi kõige parema aja Kristiine Aluvee, kes lõpetas distantsi 30 minuti ja 48 sekundiga.

Hiigelsuure kummarduse peab tegema kõige vanemale osavõtjale, kelleks oli seekord Väino Erilaid. Kahjuks ei tea ma tema täpset sünnikuupäeva, aga võin öelda, et sel aastal tähistab ta 80. sünnipäeva või on praeguseks nii vanaks juba saanud.
Noorimatest ümber järve jooksjatest hakkavad tulemuste tabelist silma 2007. aastal sündinud väga vaprad poisid-tüdrukud: Carolina Roomets, Sander Koobak, Riko Mäeuibo.

Võrumaa pikamaajooksude sarja jätkab Võru–Väimela jooks, mis toimub 21. mail kell 19. Kõik jooksusõbrad ootavad vist huviga, kas osalejate arv ületab 600 piiri. Kõik registreerima!

15 PÄEVA ENIMLOETUD