Menu

Meeldejääv laste folklooripäev Lasva rahvamajas

Võrumaa laste 18. folklooripäeval Lasva rahvamajas osales 160 last.           Foto: KALLE NURK

PÕLVEST PÕLVE • Teisipäeval, 1. märtsil kogunesid Lasva rahvamajja Võrumaa laste 18. folklooripäevale „Pillipuu” 160 last. Rahvamaja juhataja Sirje Kuuseorg oli koos abilistega ettevalmistanud tänuväärse ja meeldejääva päeva.

Rahvaluule ehk folkloor on traditsioonilises tähenduses kõik lood ja laulud, mängud ja tantsud, eelarvamused ja kombed, mis on pärandunud eelmiselt põlvkonnalt kirjasõna vahenduseta. Nii saidki lapsed alates lasteaiarühmadest kuni vanema klassi õpilasteni esitada oma folkloorseid teadmisi õpitust. Peale laulu ja tantsu on laste seas üha populaarsemaks muutumas pillimäng. Seda tõestab igal aastal laste folklooripäevadel üha suurenev kapellide esindatus.

Hästi sobis sellesse päeva ka Värska gümnaasiumi ja Viljandi kultuuriakadeemias pärimusmuusika eriala lõpetanud Eesti folkmuusiku Jalmar Vabarna viibimine laste hulgas. Imetlusväärne oli vaadata, kuidas Jalmar Vabarna lastega ühte sulandus ning pani neid muusikat kuulama ja muusika taktis kaasa plaksutama. Laste nägudes ei olnud märgata tüdimust ka pärast nelja tundi kestnud pidevat tegevust. Kõik nad olid üksmeelsel arvamusel, et päev oli tore ja meeldejääv. Seda enam, kui igaüks neist sai koju viia oma kätega valmistatud jaurami.

15 PÄEVA ENIMLOETUD