Menu

Kolme riigi käsitöö- ja kultuuriinimesed kogunesid Põlvas

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Põlva Maavalitsus

Eile Põlva Huvi- ja Kultuurikeskuses toimunud rahvusvahelisel koostööpäeval “Sõbralikult koos” vahetasid Eesti, Vene ja Läti käsitöömeistrid kogemusi eesmärgiga uuendada kontakte ning saada ideid väikeettevõtluse arendamiseks. Päeva lõpetas ühiskontsert, kus astusid üles kolme regiooni laulu- ja tantsukollektiivid.

Kagu-Eesti, Põhja-Läti ja Pihkva regioonide käsitöömeistreid ja kultuuritöötajad ning tantsu- ja laulukollektiive tervitanud Põlva maavanem Igor Taro lausus oma avakõnes, et koostööpäev annab võimaluse vanade kontaktide ülessoojendamiseks ning uute partnerite leidmiseks. “Kõiki meie piiriäärseid regioone ühendab kaugus suurtest keskustest, mis on samas meie eripäraks ja võimaluseks. Igal piirkonnal on midagi pakkuda ning koos tegutsedes saame üksteist tugevdada - ühel on näiteks olemas ressurss, teisel oskus ja kolmandal võimalus anda tootele lisandväärtus,” rääkis Taro omavahelise koostöö olulisusest.

Põlva Maavalitsus

Ligi kahe ja poolesaja osalisega üritusel toimusid lisaks käsitöölaadale eraldi seminar käsitöölistele ja töötuba kultuuritöötajatele, mille eesmärgiks oli luua toimiv ja tegus piiriülene koostöövõrgustik ning kavandada esmased tegevused selle käivitamiseks. Lisaks tegutsesid kultuurikeskuses mitmed töötoad, kus sai näiteks õppida tegema kirivöid, seto pitsi, pakutrükki, lukuprossi, märkmikku, punuda säärepaelu ja valmistada käsitöönukke. Väga omanäoline oli Pihkva käsitöömeistrite vilditud seinapannoode valmistamise töötuba.

Päeva ühe peakorraldaja, Põlva maavalitsuse regionaalarengu nõuniku Rutt Riitsaari sõnul oli koostööpäeva üheks olulisemaks tulemuseks kultuuritöötajate tegevuskava välja töötamine, mille koondab kokku MTÜ Euregio Pskov-Livonia ja mis saab aluseks lähiaastate kultuurialasele koostööle. „Lisaks saadi ülevaade Põhja-Läti ja Pihkva muusika- ja tantsukollektiivide repertuaarist, keda on läheneval suvel hea oma kultuurisündmustele esinema kutsuda. Õhtune kontsert, kuhu oli kaasatud lavastaja Kristo Toots, oli väga mitmekesine ja andis ülevaate Võru, Valga, Põlva maakondade ning Põhja-Läti ja Pihkva rajooni lauljate, tantsijate ja muusikute paremikust,“ sõnas Riitsaar.

Koostööpäeva korraldasid MTÜ Euregio Pskov-Livonia, Põlva Maavalitsus ja Rahvakultuuri Keskus ning seda toetasid Kultuurkapital, Europe Direct Põlvamaa teabekeskus, Eesti Rahvakultuuri Sihtkapital, Eesti Käsitöö Liit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD