Menu

Põlvamaa kõrgeima autasu pälvis Mart Madissoon

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Mart Madissoon  FOTO: Põlva Maavalitsus

Moostes toimunud Põlva maavanema, Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Kaitseliidu Põlva maleva pealiku Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud maakondlikul vastuvõtul anti üle Põlvamaa kõrgeimad autasud.

Maakonna vapimärgi ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu preemia pälvis agronoom, põllumajandusjuht, Eesti Vabariigi taastaja, Põlvamaa arengusse panustaja ja kaasamõtleja ning aastatel 1998 -2003 Põlva maavanemaks olnud Mart Madissoon.

Maakonnale osutatud teenete eest pälvisid maavanemalt Igor Tarolt  Põlvamaa teenetemärgi dirigent, pianist ja helilooja ning Põlva ja Räpina Muusikakoolide õpetaja Riivo Jõgi, Võro kultuuri ja keele hoidja ning edasikandja, Uma Pido eestvedaja ja korraldaja, lastekirjanik Triinu Laan ning ettevõtja, OÜ Saaretu juht ja omanik, kohaliku elu edendaja Kalmer Lina.

Aukirja ja maakonna vapiga rinnamärgi pälvisid:

Marko  Kikas - OÜ  Saviukumaja looja ja eestvedaja ning juhatuse liige, vanade ehitustraditsioonide hoidja.

Leo Kütt - Räpina Loomemaja juht, Ukraina Vabariigi Kulikovka rajooni ja Põlva maakonna  sõprussuhete hoidja ja eestvedaja.

Huko Laanoja - SA Maarja Küla arendusjuht, Räpina Aianduskooli nõukogu Maarja Küla õppegrupi õppealajuht ja õpilaskonna esindaja.

Lennart Liba - Vastse-Kuuste vallavanem, kohaliku elu edendaja.

Raivo Musting - põllumajandusettevõtja, Külmsoo talu peremees.

Olvi Raie - Pizza Olive külakohviku looja ja perenaine, Külagurmee OÜ juhatuse liige, kohaliku elu edendaja.

Signe Strohm - MTÜ Veriora Tsunft mõtte algataja ja eestvedaja.

Mai Tammvere - Põlva Lasteaed Pihlapuu lasteaiaõpetaja.

Anneli Tilk - Põlva Spordikooli suusatreener, spordiklubi Serviti juhatuse liige, edukate noorsportlaste innustaja.

Aile Vals - Kaitseliidu Põlva maleva noorteinstruktor, naiskodukaitsja, kodutütarde rühma juhendaja, noorte isamaalisele kasvatusele kaasaaitaja.

Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva auks korraldatud vastuvõtule Moostesse oli kutsutud üle 300 Põlvamaa tubli inimese. Pidulikul koosviibimisel musitseerisid Mari – Liis Urb ning Kaunimate Aastate Vennaskond. Sündmust juhtis Jüri Lumiste.

15 PÄEVA ENIMLOETUD