Menu

Põlvas käisid tuhanded Eesti jõustruktuuride ja liitlaste isadepäeval

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Fotod. rms Hardi Liuhka

Tuhanded lapsed, isad ja emad lustisid pühapäeval Põlvas Eesti jõustruktuuride ja liitlaste korraldatud isadepäeval, vaatasid esinejaid ning tutvusid jõustruktuuride relvastuse ja varustusega.

Põlva Mesikäpa spordihoones peetud "Kõikide laste isadepäeval" said lapsed ja isad näha ning katsuda muuhulgas kaitseväe relvastuses olevat jalaväe lahingumasinat CV9035 ning soomukit XA-188. Samuti said osalejad proovida selga sõdurivarustust ning teha lõbusõitu kaitseväe relvastuses oleva roomikmasinaga Bandwagen, edastas kaitseväe peastaap.

Fotod. rms Hardi Liuhka

Lisaks kaitseväele olid esindatud kaitseliit, Tapal paiknev NATO lahingugrupp, politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, kiirabi, häirekeskus ja maanteeamet.

Fotod. rms Hardi Liuhka

Koos kaitseväe orkestriga astus üles Lenna, samuti nägi esinemas Põlva Meie Stuudio tantsukooli, JJ-Streeti tantsijaid ning Põlva Serviti käsipalliklubi tantsutüdrukuid. Päeva lõpetas Karl-Erik Taukar oma bändiga.

Lapsi lõbustasid Lotte ja Pipi, päeva juhtis Venno Loosaar.

Fotod. rms Hardi Liuhka

Viieteistkümnendat korda aset leidnud "Kõikide laste isadepäeva" korraldavad ja toetavad kaitsevägi, kaitseliit, politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, häirekeskus, siseministeerium, maanteeamet, Tallinna loomaaed, Eesti Autorite Ühing ja NATO Eesti lahingugrupp.

15 PÄEVA ENIMLOETUD