Menu

GALERII Haanjas selgusid kaitseväe parimad murdmaa- ja patrullsuusatamises

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

PILDIGALERII Kaitseväelased võistlesid Haanjas murdmaa- ja patrullsuusatamises, parimaks üksuseks osutus 2. jalaväebrigaad kellele järgnesid merevägi ja toetuse väejuhatus.

Kaitseväe üksuste arvestuses võitis kahe päeva kokkuvõttes esikoha 2. jalaväebrigaad, teine oli merevägi ja kolmas toetuse väejuhatus, edastas kaitseväe peastaap. Kokku osales võistlustel kuusteist kaitseväe ja Kaitseliidu struktuuriüksust, lisaks ka politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti esindajad.

Kolmapäeval ja neljapäeval peetud võistlus algas individuaalse murdmaasuusatamisega, kus osalejad sõitsid vastavalt võistlusklassile kas kümne, viie või kolmekilomeetrise distantsi.

Meeste üldarvestuses võitis 10 kilomeetrisel distantsil esikoha Allar Soo kaitseväe peastaabist, talle järgnesid Hans-Kristen Rootalu ja Priit Narusk 2. jalaväebrigaadist. Naiste viiekilomeetrise distantsil võitis Sirli Hanni Kaitseliidu Võrumaa malevast. Kokku käis rajal ligi 160 võistlejat.

Teisel päeval läksid neljaliikmelised võistkonnad üheksakilomeetrisele rajale patrullsuusatamises, kus lisaks suusatamisele pidid võistkondaade liikmed laskma 50 meetri kaugusel asetsevaid märklaudu nii lamades kui püsti laskeasendist, ning iga möödalask liitis koondajale trahvisekundeid. Üheteistkümnest võistkonnast kiireimaks osutus 2. jalaväebrigaadi esindus koosseisus Mihkel Joonas, Taavi Perv, Hans-Kristen Rootalu ja Priit Narusk.

VIIMASED