Menu

Emakeelepäeval valiti Võrus maailma parim võrukeelne kaver

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Mari Kalkun Foto: ANDREI JAVNAŠAN

Tähistamaks emakeelepäeva toimus Võrus 14. märtsil 2018 rohkete esinejatega kontsert maailma parima võrukeelse kaveri ja esitaja valimiseks. Hindamiskogu nimetas maailma kõige vägevamaks võrukeelseks kaveriks Mari Kalkuni „Muusi ja tsäid“. Ka publik valis välja oma lemmikud – 1.-2. kohta jagasid Nedsaja Küla Bänd ja Merca ning 3. koht kuulus seto leelepundile Helmekaala.

Emakeelepäeval toimus Võrus maailma kõige vägevama omakeelse kaverikonkursi lõppkontsert. Eelvooru saadeti ligi poolsada tööd, millest 25 kõlasid Võrumaa Toidukeskuse söögisaalist kontserdisaaliks kohandatud ruumis kolmesaja inimese ees. Tosinas koosseisus astus publiku ja auväärt hindamiskogu ette 52 muusikut, nende hulgas Aapo Ilves, Mari Kalkun, Pulga Jaan, Merca, Martin Mileiko, Nedsaja Küla Bänd, Helmekaala, Eesti Mandoliinide Orkester jt.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+2 #1 külaline 2018-03-15 23:27
Üritus oli igati tore, aga korraldus täiesti null. Päris palju rahvast pidi seisma, istekohti polnud. Samuti õhku mitte. Kurb, tundub et korraldajad arvasid, et saal on kummist ja müüsid kohti mõtlemata reaalsele olukorrale. Selline üritus oleks pidanud ikkagi nt Võru Kandles toimuma- usun, et kõigil oleks olnud tunduvalt mugavam.
:sad:
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD