Menu

Tee Eestile kaalukas kingitus – komposti bio- ja aiasaadusi

  • Kirjutas Heleri Lakur

Foto: HELERI LAKUR

ÜLESKUTSE ❯ Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kutsutakse inimesi üles tegema juubeliaasta kõige kaalukamat kingitust. Teeme Ära algatuse Kompostiljon raames kogutakse Eesti looduse hoidmiseks kokku 100 tonni viljakat kompostimulda. Üks eestvedajatest Anni Raie ütleb, et sellise algatusega soovib ta innustada inimesi kompostima oma bioja aiajäätmetest puhast ja viljakat mulda. Võrumaa Teataja andmetel on oktoobrikuu lõpuni kestvast algatusest osa võtmas juba 23 inimest Harjumaalt, Tallinnast, Pärnust, Jõgevamaalt, Viljandist, Tartust ja Haapsalust, kelle kaasabiga on kogumisel 41 tonni viljakat kompostmulda.

Kentsakas idee kannab vilja

Kompostiljon liikumise algataja Anneli Ohvril rääkis, et idee sündis spontaanselt. „Jõudsime numbrimaagiani ning leidsime, et üks kuupmeeter mulda kaalub umbes 1,3 tonni. Kui vähemalt sada inimest kompostiksid oma kompostikastid täis, tekiks nii ümmarguselt 100 tonni mulda. See tundus väga kelmikas mõte teha Eestile juubeli kõige raskem kingitus, mis samas hoiab loodust, vähendab prügi ja mis veel kõige parem – teeb õnnelikumaks ka,” ütleb naine.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD