Menu

Eesti piiri taga

  • Kirjutas Valdur Raudvassar

Tänavu algasid 24. veebruari tähistamised juba nädal varem. Varakult saime ka kutse tulla 16. veebruaril Kornetisse. Hea talveteega jõudsime Võrust Läti piirile poole tunniga, jäi sõita veel 15 minutit. Säras pimestavalt valge lumi metsadel, mägedel, orgudes ja talveuinakus puhkavatel järvedel. Sama maastik ka piiri taga, eesti keeles Haanja, läti keeles Aluksne kõrgustik.

Peatume kõrge stiilika hoone ees. See ehitati 1930. aastatel Läti Kaitseliidu (Aizsargi) majaks, aga muutunud aegadel kasutati muuks otstarbeks. Viimati oli vallamajaks, nüüd on selles rahvamaja, raamatukogu, koduloomuuseum ja infopunkt. Kõrge välistrepi kohal on heisatud Eesti ja Läti lipp. Vastu tulevad Eesti päeva korraldajad: rahvamaja juhataja Maija Rozite ja raamatukogu juhataja Liga Pjuse, juhatavad saali teisel korrusel.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

VIIMASED