Menu

Ratas kuulutas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva nädala avatuks

  • Kirjutas BNS

Peaminister Jüri Ratas  FOTO: Andrei Javnašan Võrumaa Teataja

Peaminister Jüri Ratas kuulutas esmaspäeval avatuks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva nädala, kutsudes kõiki eestimaalasi töötama ühiste eesmärkide nimel, mõtlema enam oma kaasmaalastele, solidaarsusele ja empaatiale ning ka sellele, mida on võimalik ilusama ja õiglasema homse jaoks ära teha.  

Ratas ütles Tallinnas Tartu maantee alguses peetud sünnipäevanädala avaaktusel, et täpselt 100 aastat tagasi sai Eestimaa Päästmise Komitee loomisega alguse peadpööritavate sündmuste ahel, mis päädis Eesti omariikluse väljakuulutamisega. "Kaasaegsetel võis toona aset leidnud sündmuste virvarris olla üsna keerukas orienteeruda ja tänapäevalgi on raske üht sündmust teistest tähtsamaks pidada. Meie iseseisvuse lugu ongi mitmetahuline ning paljude julgete, aga õigete otsuste tulem," ütles peaminister.  

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD