Menu

Automessile Motoshow kerkib Aasia sportautode paviljon

FOTOL: Meie töökad käed on taas hakkama saanud tõelise legendi taastamisega – Ford Ranchero veokast on saanud uueväärse ilme tänu Polyurea kattematerjalile. Tänu Polyurea-le andsime kastile erakordse tugevuse ning veepidavuse. Autole sai teostatud liivapritsitööd, keevitustööd ja katsime liitekohad kerehermeetikuga. Sellega andsime kastile esindusliku väljanägemise ning tänu korralikule eeltööle kestab see kast pikki aastaid murevabana. Huvilistele on auto nähtaval 22.-24. septembril Tartus aset leidval Motoshow 2017-l. Head uudistamist! FOTO: Polyterm Facebook

22.-24. septembril toimub Tartu Näituste messikeskuses auto- ja tehnikamess Motoshow, kus esitletakse uudismudeleid ning eksponeeritakse uunikume. Eriprojektina püstitatakse messiväljakule Tokyo Night nimeline Aasia sportautode paviljon.

Motoshow projektijuht Margus Kikkul rääkis, et messi peamine eesmärk on tuua publiku ette uued automudelid ning pakkuda võimalust proovisõidule minna. Kuigi mitmed messil esitletavad mudelid on juba müügisalongides kohal, on ka tänavu automüüjatel näidata autosid, mis alles messi ajaks Eestisse jõuavad, nende seas näiteks Škoda Karoq, Volkswagen Polo ja Renault Alaskan. Korraldaja sõnul on mitmeid uudiseid oodata ka tarbesõidukite valdkonnast, teiste kõrval tutvustatakse busse ning eriotstarbelisi masinaid.

Esmaesitlused ei puuduta ainult uusi autosid. “Automessi korraldajana on hea meel näha, et Eestis äratatakse ellu haruldasi uunikume ning seda suure pühendumuse ja silmapaistva kvaliteediga. Messil tutvustatakse publikule vana GAZ Volga 22E kiirabiautot, milletaolisi pole omaniku sõnul isegi Nõukogude Liidu endistes liidumaades enam lihtne leida,” kirjeldas Kikkul ning lisas, et kiirabi-Volga kõrvale tuuakse ka viimse detailini taastatud RAF-rahabuss, mis on tõenäoliselt ainuke säilinud eksemplar. Viimase lihvi on saanud ka Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseni 1939. aasta Buick Special 8, millelt tõmmatakse kate reedel kell 12.30.

Gorki autotehase toodangut on Motoshow’l aastate jooksul usinalt eksponeeritud. Kui üldjuhul on publiku ette jõudnud eelkõige sõiduautod, siis tänavu on põhirõhk veoautodel. “GAZ veoautosid on teadupärast toodetud kõiksugu modifikatsioonides, kuid meie teedel on need saamas üha haruldasemaks. Messi retroalal püüame meelde tuletada, millised masinad on meid minevikus teenindanud,” ütles ta. Suur samm tulevikku on kahtlemata GAZ Sadko Next 4x4, mille prototüüpi esimest korda Euroopas just Motoshow’l näidatakse. Kuivõrd GAZ on läbi ajaloo tootnud mitmeid neliveolisi mudeleid, on messil nende jaoks pühendatud eraldi ala. Huvilistel on harukordne võimalus küsida GAZ veoautode kohta otseallikast, messi väisavad GAZi Euroopa müügijuht ning tehase insener-konstruktor.

Traditsiooniliselt täidavad väljapanekud kõik kolm Tartu Näituste messikeskuse paviljoni ning ka väliala. Tänavu saab Motoshow täienduse lisapaviljoni näol, täpsemalt saab 800-ruutmeetrises hallis olema Tokyo Night nimeline Aasia sportautode väljapanek. “Suurem osa sportlikest autodest on pärit Jaapanist, seepärast oleme halli kujunduses lähtunud öisest Tokyost. Tähelepanu köidavad kindlasti suured led ekraanid, teemakohane muusika ja valgusmäng. Loomulikult ei puudu ka sushi,” kirjeldas Kikkul. Autodest on esindatud mudelid 1980. aastatest tänapäevani, kaasa arvatud kultuslik Subaru WRX STI, mille viimane versioon jõuab messil esimest korda kohaliku publiku ette.

Motoshow avab uksed reedel, 22. septembril kell 11.00 ning tõmbab joone alla pühapäeval, 24. septembril kell 16.00.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next