Menu

Juhtkiri: Kasulikud IDioodid

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Paanika  FOTO: Erki Evestus

Kelleks peab esimene Eesti ülejäänuid? Pooled meist on osatud kanda karistusregistrisse ja trahvioht varitseb maanteel iga kurvi taga. Politsei on alati valmis lahtise turvavöö eest trahvima.

Kui mingi kaubandusorganisatsioon oleks ligi miljonile inimesele müünud varjatud veaga asja, oleks tulemuseks pankrot. Eesti riik on kohustuslikus korras ja lõivu eest ausa näoga väljastanud oma kodanikele vigase isikut tõendava dokumendi ja nüüd andnud nad oma IT-meestele jooksutada.

Kuigi ametlikud teadaanded puuduvad, ähvardatakse neid, kes IDiootide maratoni määratud aja jooksul ei läbi, et nende isikut tõendav dokument kaotab oma võluvõimed. ID-kaart pole mõeldud mitte sidevahendiks teispoolsusega, vaid reaalseks asjaajamiseks. Teda on arendatud mitte Raivo Aegi, vaid maksumaksja kulul. Ka maanteeameti vastne meestemärkamise kampaania tuleb sellest, et maksuamet kogub meilt sendipealt kõik maksud.

Praegune kiirustamine ID-kaardi sertifikaatide uuendamisega jätab mulje, et sealsest tarkvarast on vaja välja uhtuda need mutikäigud, mille abil esimene Eesti põlistas oma võimu KOVi e-valimistel. Kõik prisked kompensatsioonid tulevad tegelikult tootja taskust.

Sellal, kui Eesti riigi kõrgetasemeline delegatsioon avab Georgias O. seeniori golfiklubi, võiks keegi läbi rääkida Lätiga, et seal kehtiks meie ohustatud ID-kaardi kõrval isikut tõendava dokumendina ka juhiluba. Lätlased meie eurostandardset juhiluba isikut tõendava dokumendina tunnistada ei taha. Makse me Lätile juba maksame ja euroliidu eesistujamaa juhtumisi praegu oleme.

Kuna tegemist ei ole noamäratseja, Hiina päikeseprillide ega kummikupaariga, vaid kõigest Eesti kodaniku isikut tõendava dokumendiga, pole keegi pidanud põhjendatuks ka vabandust paluda. No las see teine Eesti tõmbleb, uuendab ja maksab, kõik käib meie tehtud seaduste järgi.

Kõik kokku näib Raivo Aegi ja Elmar Vaheri intenetifirmadele tehtud, aga pekki keeratud reklaamikampaania ja varjudeteatrina, mille varjus on hea pillerkaari pidada.

Lugupeetud korruptsiooniga võitlejad, kas teil häbi pole?

Kommentaarid   

+16 #1 reff rech estonia 2017-11-03 09:10
Sertifikaatide uuendamine pole muud kui kuriteojälgede varjamine.
Tsiteeri | ebasobiv
+16 #2 point 2017-11-03 10:28
vt peaks selle juhtkirja üleriigilisse portaali riputama ... asiselt kokku pandud, nii ongi ja nii nagu kataloonias pannakse vale peakuju ja selle propageerimise eest vangi tuleks ka siin vanglauksed avada ja hakata neid härrakesi sinna sisse loopima. sots ministeerium oleks ilmselt juba likvideeritud , alates rõiva poisi ajast istuksidki kõik kinni.
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #3 2.Arnold 2017-11-03 18:02
Maksimum, mis juhtuda saab on see, et näeme valges kampsumis Raivo Aega "Kolmeraudses".
:D
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #4 troll 2017-11-04 15:23
Kes iganes selle juhtkirja kirjutas, pöördugu arstile. Enda huvides. Enne kui on hilja. Remontigu edasi oma maailma kõige turvalisemat ja töökindlamat autot Ladat. Selle auto kohta pole kunagi ilmunud ühtegi ohuteadet, sama Toyota saadab neid iga aasta välja. Sertifikaatide uuendamine on tavaline protsess. See ongi turvalisus, kui ohu ilmnemisel asi parandatakse.
Tsiteeri | ebasobiv
+10 #5 e-Arnold 2017-11-04 21:09
Troll, kas olete Rõivase või Ratase palgal?
Ehk oskate seletada, kuidas saab üks asi kõlvata valimisteks ja hetk hiljem üldse mitte kõlvata argieluks.
Kogu see jutt vigasest kiibist ja tema tarkvaralisest parandamisest meenutab vana"Vasara" luku remontimist Lapi targa poolt mõtte varal.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #6 Tiidjämiis pääliinast 2017-11-05 18:24
Hää troll, ei ole mõtet pärleid loopida! Kui isegi selle juhtkirja kirjutaja ei saa aru ID-kaardi ja selle sertifikaatide asjast, ei saa seda ka lihtsurelik kommija, kes ei julge nüüd Lätti odava viina järgi sõita, kuna kaardi serdid on uuendamata! Läti pollar võib ju keppima hakata....
Oh püha lihtsameelsust, tahaks öelda, aga pole mõtet, sest õndsad on need, kes ei tea.... krr krr krr
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #7 troll 2017-11-06 09:13
e-Arnold võiks ka arstile pööruda. Eks igaüks püüab populaarsetel teemadel sõna võtta. Nii, et Rõivas, Ratast kui artikli kirjutaja. Paraku enamasti vaid segadust tekitades. Tõsi ta on, et selguse huvides olnukes mõistlik e-valimised ära jätta, kuigi reaalselt ohtu polnud. Vahtige vähem telekat.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD