Menu

Väimela mõisahoone esialgne põlengu põhjus teada

  • Kirjutas Kadri Nagel

Päästjate saabudes oli hoone leekides. Tulekahju levik piirati umbes kahe tunniga. FOTO: Aigar Nagel

TULEKAHJU ❯ Möödunud pühapäeva varahommikul kell 4.59 sai häirekeskus teate, et Väimela alevikus põleb lahtise leegiga vana mõisa peahoone. Päästjate saabudes oli kogu hoone ülemine korrus tuld täis ning leegid ulatusid osaliselt katusest välja.

Peale Võru kahe päästeauto tõttasid kohale ka Antsla, Vastseliina ja Põlva päästjad kahe autoga ning veel tõstukauto Tartust. Igaks juhuks oli turvamas Võru kiirabi. Põlengut kustutati akende kaudu väljast ning Tartu tõstukauto abil katuse kaudu. Töid takistas hoones olev elekter, mille väljalülitamiseks kutsuti kohale elektrik. Päästjad kaitsesid kõrvalhooneid ning piirasid tulekahju leviku kella 7.05ks. Põlengu lõplik kustutamine võttis aega kella 15.38ni. Kogu hoone sisustus sai ulatuslikke tule- ja veekahjustusi, ära põlesid katusekonstruktsioonid ning hävis suur osa vahelagedest.

Viimasel ajal iga päev kõneainet tekitanud Väimelas kerkisid kohalike ja internetikommentaatorite seas kiiresti sahinad, et äkki oli tegu süütamisega ning et põleng võis olla seotud kurikuulsa kanala rajamisega.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+3 #1 delfideb 2018-11-01 07:46
pealkiri ja sisu ei ühti
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD